Letní kurz waldorfské pedagogiky 2019

14.7.2019 - 14:00
Semily

 

Vážení učitelé, rodiče a studenti,
organizační skupina Letního kurzu si vás dovoluje pozvat na

29. Letní kurz waldorfské pedagogiky

na téma

Prameny waldorfské pedagogiky

Účast přislíbili lektoři z Holandska, Švýcarska, Německa, Slovenské republiky a České republiky

Koná se ve Waldorfské základní a střední škole v Semilech, Tyršova 485

neděle 14. 7. – pátek 19. 7. 2019
Kurz zahájíme v neděli ve 14 hodin.

PROGRAM 29. LETNÍHO KURZU WP SEMILY

Vzhledem k naplnění kapacity kurzu uzavíráme registraci již 17. 6. 2019.
Je možné se dále registrovat pouze jako náhradník.

Na vaše žádosti však nemůžeme reagovat obratem, ale až po případném uvolnění místa.

Naše emailová adresa: letnikurzwp@seznam.cz (Předmět: KURZ 2019)
Telefonický kontakt: Ludmila Mildeová 721 475 994


Keep this field blank:

A. Typ registrace*







Požadovaný údaj

B. Osobní údaje


* Údaje označené hvězdičkou jsou povinné z důvodu přípravy osvědčení a odeslání potvrzení o registraci.
Titul:
Jméno*:
Příjmení*:
Požadovaný údaj
Titul (za jménem):
Datum narození*:
Požadovaný údaj
E-mail*:
Požadovaný údaj
Telefon:
Škola či spolek:
Případně zadejte vlastní:

C. Volba skupin


** Označené skupiny jsou určené pouze pro učitele na WŠ.
Ve zvolených skupinách prosím setrvejte celý týden.

8.30 – 9.10 Ranní skupina


R1. Zpěv, převážně v angličtině (Pavla Dvořáková) | Zbývá 28
R2. Písně české, moravské, romské (Ludmila Mildeová) | Zbývá 7
R3. Ranní cirkusování (Jiří Sadila) | Zbývá 4
R4. Clowning (Catherina Bryden) | Zbývá 0
R5. Eurytmie (Dagmar Skalská) | Zbývá 0
R6. Hry do tělocvičny (Martin Vrba) | Zbývá 1
R7. Slovenské písně a tance (Renáta Blaschke) | Zbývá 6

9.30 – 10.30 Cykly přednášek


C1. Základy waldorfské pedagogiky mezi tradicí a změnou (Uwe Buermann) | Zbývá 32
C2. Waldorfská škola mezi základy všeobecné nauky o člověku a nutností dobových reforem (Nikolai Petersen) | Zbývá 0

11.00 – 12.30 Pracovní skupiny 1


D1. Úvod do waldorfské pedagogiky (Uwe Buermann) | Zbývá 21
D2. 1. třída (skupina 1) - přehledová příprava učitelů waldorfských škol (Veronika Poláčková)** | Zbývá 22
D3. Kreslení voskovými bločky a pastelkami (Ilona Šťastná) | Zbývá 0
D4. Dramatizace vyprávěcí látky v 1. - 4. třídě (Radka Konířová) | Zbývá 3
D5. 5. třída (Helena Kožušníková)** | Zbývá 15
D6. Matematika v 6. - 8. třídě (Elke Pohland) | Zbývá 14
D7. Svoboda a vůle (Sibylle Naito) | Zbývá 11
D8. Cirkusová dílna (Jiří Sadila) | Zbývá 3
D9. Práce s mědí (Jiří Moravec ) | Zbývá 0
D10. Knihvazačství (Vladimíra Šturmová) | Zbývá 0
D11. Mozaika (Jitka Tošovská) | Zbývá 0
D12. Na dobré vlně (Hana Ženíšková) | Zbývá 0
D13. Textová skupina (Virve Eigo) | Zbývá 27

14.00 – 15.30 Pracovní skupiny 2


O1. 1. třída (skupina 2) - přehledová příprava učitelů waldorfských škol (Veronika Poláčková)** | Zbývá 10
O2. 2. třída - přehledová příprava učitelů waldorfských škol (Ilona Šťastná)** | Zbývá 9
O3. Hudba po 9. roce (3.–5. třída) (Božena Sviráková) | Zbývá 1
O4. Druhý stupeň - přehledová příprava učitelů waldorfských škol (D. Pleštil, P. Chotěborská)** | Zbývá 13
O5. Výukový plán výtvarné výchovy jako zrcadlení kulturního vývoje lidstva (Daniela Votavová) | Zbývá 0
O6. Základy vrstveného akvarelu (Blanka Myšková) | Zbývá 0
O7. Pohyb a voda (Iveta Sadecká) | Zbývá 0
O8. Hry do tělocvičny (Martin Vrba) | Zbývá 15
O9. Clowning (Catherine Bryden) | Zbývá 5
O10. Knihvazačství (Vladimíra Šturmová) | Zbývá 0
O11. Práce s mědí (skupina 2) (Jiří Moravec) | Zbývá 0
O12. Eurytmie pro každého (Dagmar Skalská) | Zbývá 0
O13. Obraz a paměť (Sibylle Naito) | Zbývá 14

16.00 – 17.30 Pracovní skupiny 3


P1. 3. třída – přehledová příprava učitelů waldorfských škol (Zdeňka Sýkorová)** | Zbývá 10
P2. 4. třída – přehledová příprava učitelů waldorfských škol (Renata Krásová)** | Zbývá 17
P3. Hudba do 9. roku (1. a 2. třída) (Božena Sviráková) | Zbývá 0
P4. Výtvarná výchova v 5. ročníku (Daniela Votavová) | Zbývá 4
P5. Příprava na uměleckou práci v 6.-8. třídě (Elke Pohland) | Zbývá 0
P6. Tvořivá dílna – platonská tělesa (Dagmar Čížková) | Zbývá 5
P7. Cizí jazyky (Nikolai Petersen) | Zbývá 8
P8. Vrstvený akvarel pro pokročilejší – téma Stromy (Blanka Myšková) | Zbývá 0
P9. Na dobré vlně (skupina 2) (Hana Ženíšková) | Zbývá 0
P10. Clowning (skupina 2) (Catherine Bryden) | Zbývá 8
P11. Hry na louku, na hřiště i do třídy (Martin Vrba) | Zbývá 0
P12. Mozaika (skupina 2) (Jitka Tošovská) | Zbývá 0
P13. Textová práce: Smýšlení učitele jako zdroj výchovy a vyučování (Dušan Pleštil) | Zbývá 22
P14. Textová práce: GA 302 (Petr Jirout) | Zbývá 26

D. Volba náhradních skupin



Pro případ zrušení některé skupiny, kterou jste si vybrali, vyberte ještě náhradní skupiny. I zde přihlédněte k jejich naplněnosti, ačkoli místa v náhradních skupinách nerezervujeme přímo, ale podle pořadí přihlášek.



















































E. Ubytování*


Nocleh ve škole je možný ve třídách na vlastní karimatce ve spacím pytli za 50 Kč/noc.







F. Poznámka


G. Zpracování osobních údajů


Zásady ochrany osobních údajů
Požadovaný údaj
Budeme Vás informovat o vaší registraci a aktualitách Akademie waldorfské pedagogiky. Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.
Ověřte prosím, že se hlásíte pouze na jednu pracovní skupinu v rámci časového bloku.