Letní kurz waldorfské pedagogiky 2018

15.7.2018 - 13:30
Semily

 

Vážení učitelé, rodiče a studenti,
organizační skupina Letního kurzu si vás dovoluje pozvat na

28. Letní kurz waldorfské pedagogiky

na téma

Když vyučování dýchá

Účast přislíbili lektoři z Holandska, Švýcarska, Německa, Slovenské republiky a České republiky

Koná se ve Waldorfské základní a střední škole v Semilech, Tyršova 485

neděle 15. 7. – pátek 20. 7. 2018
Kurz zahájíme v neděli ve 13.30 hodin.

PROGRAM (PDF)
PŘEHLED SKUPIN (PDF)

Naše emailová adresa: letnikurzwp@seznam.cz (Předmět: KURZ 2018)
Telefonický kontakt: Ludmila Mildeová 721 475 994

Registrace

* Údaje označené hvězdičkou jsou povinné z důvodu přípravy osvědčení a odeslání potvrzení o registraci.


Keep this field blank:

A. Typ registrace*






B. Osobní údaje

Titul:
Jméno*:
Příjmení*:
Požadovaný údaj
Titul (za jménem):
Datum narození*:
E-mail*:
Požadovaný údaj
Telefon:
Škola či spolek:
Případně zadejte vlastní:

C. Volba skupin

** Označené skupiny jsou určené pouze pro učitele na WŠ.
Ve zvolených skupinách prosím setrvejte celý týden.

8.30 – 9.15 Ranní skupina

R1. Západoevropské písně a kánony (Olga Pleštilová) | Zbývá 10
R2. Písně české, moravské, romské (Ludmila Mildeová) | Zbývá 9
R3. Ranní cirkusování (Jiří Sadila) | Zbývá 1
R4. Clowning (Catherina Bryden) | Zbývá 0
R5. Eurytmie (Helena Syrovátková) | Zbývá 0
R6. Pohybové hry (Gea Weeren) | Zbývá 0

10.00 – 12.00 Pracovní skupiny 1

D1. 2. třída - přehledová příprava učitelů waldorfských škol (Ilona Šťastná)** | Zbývá 17
D2. Mediální výchova (Uwe Buermann) | Zbývá 25
D3. Fyzika v 6. třídě (Dieter Gerth) | Zbývá 9
D4. Přírodovědné vyučování na 2. stupni a SŠ (Ondřej Ševčík) | Zbývá 12
D5. Matematika v pohybu (Paul van Meurs) | Zbývá 5
D6. Nordická mytologie (Nikolai Petersen) | Zbývá 18
D7. Umělecká díla jako základ vyučování ve všech třídách.(Sibylle Naito) | Zbývá 14
D8. Děti s potřebou pedagogické pomoci (Gea Weeren) | Zbývá 0
D9. Muzikoterapie (Gunhild von Kries) | Zbývá 6
D10. Clowning (Catherine Bryden) | Zbývá 10
D11. Malování v 1. a 2. třídě (Daniela Votavová) | Zbývá 0
D12. Knihvazačství (Vladimíra Šturmová) | Zbývá 0
D13. Práce s mědí (Jiří Moravec) | Zbývá 4
D14. Základy vrstveného akvarelu (Blanka Myšková) | Zbývá 4

13.30 – 15.30 Pracovní skupiny 2

O1. 1. třída - přehledová příprava učitelů waldorfských škol (Veronika Poláčková)** | Zbývá 12
O2. 3. třída - přehledová příprava učitelů waldorfských škol (Helena Kožušníková)** | Zbývá 14
O3. Druhý stupeň - přehledová příprava učitelů waldorfských škol (D. Pleštil, P. Chotěborská, S. Naito)** | Zbývá 4
O4. Družina (Gizela Braune) | Zbývá 21
O5. Úvod do waldorfské pedagogiky (Uwe Buermann) | Zbývá 18
O6. Zrcadlení v učební látce druhého a středního stupně (Dieter Gerth) | Zbývá 25
O7. Kreslení forem (Paul van Meurs) | Zbývá 11
O8. Hudba do 9. roku (Božena Sviráková) | Zbývá 9
O9. Mozaika (Jitka Tošovská) | Zbývá 0
O10. Knihvazačství (Vladimíra Šturmová) | Zbývá 1
O11. Rozhovor mezi člověkem a stromem – třída 6-9 (IvetaSadecká) | Zbývá 3
O12. 5. třída - přehledová příprava učitelů waldorfských škol (Pavla Bejšáková) | Zbývá 22
O13. Clowning (Catherine Bryden) | Zbývá 6

16.00 – 18.00 Pracovní skupiny 3

P1. 4.třída – přehledová příprava učitelů waldorfských škol (Renata Krásová)** | Zbývá 16
P2. Malování akvarelem (Daniela Votavová) | Zbývá 0
P3. Řeč a nauka o člověku (Nicolai Petersen) | Zbývá 18
P4. Hudba po 9. roce (Božena Sviráková) | Zbývá 13
P5. Se zpěvem napříč staletími... (Ondřej Ševčík) | Zbývá 27
P6. Trojčlennost hlavního vyučování druhý stupeň a střední škola (Dieter Gerth) | Zbývá 16
P7. Němčina - Píšeme s dětmi divadlo (Sibylle Naito) | Zbývá 27
P8. Nauka o smyslech (Gisela Braune) | Zbývá 20
P9. Cirkusová dílna (Jiří Sadila) | Zbývá 0
P10. Mozaika (Jitka Tošovská) | Zbývá 0
P11. Vrstvený akvarel pro pokročilejší (Blanka Myšková) | Zbývá 0
P12. Eurytmie (Helena Syrovátková) | Zbývá 5
P13. Pohyblivé obrázky (Ludmila Mildeová) | Zbývá 0
P14. Řezbářství na základní škole (Iveta Sadecká) | Zbývá 0
P15. Rozvíjení vůle v digitálním věku (Dušan Pleštil) | Zbývá 10
P16. Příprava učebního plánu informatiky a mediální výchovy | Zbývá 12

D. Volba náhradních skupin

Pro případ zrušení některé skupiny, kterou jste si vybrali, vyberte ještě náhradní skupiny. I zde přihlédněte k jejich naplněnosti, ačkoli místa v náhradních skupinách nerezervujeme přímo, ale podle pořadí přihlášek.





















































E. Ubytování*

Nocleh ve škole je možný ve třídách na vlastní
karimatce ve spacím pytli za 50 Kč/noc.







F. Poznámka

G. Zpracování osobních údajů*

Zásady ochrany osobních údajů
Budeme Vás informovat o vaší registraci a aktualitách Akademie waldorfské pedagogiky. Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.
Ověřte prosím, že se hlásíte pouze na jednu pracovní skupinu v rámci časového bloku.